Émile Zola: ÉLETÖRÖM | Termékkód: 455069 |
Kiadó: Kriterion, 1974
HORIZONT KÖNYVEK c. sorozat
Az Életöröm-ben Zola azt a tételét illusztrálja, amely szerint ahhoz, hogy kiemelkedjünk a mocsokból és bűnből, jónak kell lennünk. Annyi nyomorúságos helyzet és változatos egyéni bukás után ebben a kötetben a Rougon-Macquart család végre ki akar törni a megrontó környezet, a családi terheltség bűvös köréből; főhőse, Pauline, egészséges testű és lelkű ivadéka az elátkozott családnak, s abban a fájdalmasan pesszimista világban, amelyben mindenki boldogtalan - az intellektuelek még inkább, mint a többiek, hiszen világosabban látják a zord valót -, sorscsapások és csalódások közt, szennyben és vérben is boldog tud lenni: a puszta élet szépsége, az eredendő életöröm élteti.
"Néhány éve minden nyáron újraolvasom a Rougon-Macquart-ok néhány kötetét, s ezáltal újból meggyőződöm arról, hogy Zolát nagyon magasra kell helyezni ? mint művészt, függetlenül az irányzatától? Nincs nála sem egyénibb, sem reprezentatívabb francia regényíró." - André Gide
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon, enyhén kopottas, nyereg teljesen kopásmentes, polcképes.. Beltartalom: az előzéklapon egy ajándékozási bejegyzés található. A továbbiakban sárgulás-, és bejegyzésmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 346 o.
Tömeg: 390 gr.
2901_kar
Árverés vége: 2019. Jan. 07. 16:46 Termék megtekintve: 678 |