Émile Zola: NANA | Termékkód: 411884 |
Kiadó: Európa, 1961
Szerző: Émile Zola
Tartalom, ajánló: A történet a második császárság utolsó éveiben játszódik. Főhőse Nana, egy nagystílű párizsi kokott. Nana nemcsak egy bosszúálló boszorkány, aki örömét leli gazdag szeretőinek tönkrejuttatásában, hanem maga is egy züllött, halálra ítélt társadalom áldozata. A regény hűen ábrázolja a III. Napóleon korának születési és pénzarisztokráciáját, az előkelő kurtizánok világát. Nana körül a legkülönbözőbb férfiak forognak. Vannak közöttük vének és csaknem gyerekek, gazdagok és szegények, nősek és nőtlenek, szépek és csúnyák, de valamennyiük sorsa katasztrófába torkollik.
Kötés, állapot: papírvédő éleknél és a gerinc felső részénél kopottas belülről javított, még polcképes. + Egészvászon, jó, korának megfelelő. Beltartalom: megkímélt, korának megfelelő.
Terjedelem: 394 o.
Tömeg: 477 gr.
1286_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 12. 21:15 Termék megtekintve: 906 |