Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Ápr 19.

Ernest Hemingway: Veszélyes nyár Termékkód: 484221

Fixár: 300 Ft Villámár
Árverés vége: 1 nap 4 óra
2018. Ápr. 20. 21:47

300 Ft Villámár

  Ajus5 (253 ) starT.gif
  Minősítések száma: 253
Pozitív minősítés: 253 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (2823)

Használt könyv!

1959 nyarán Ernest Hemingway elfogadta a Life című nagy példányszámú amerikai képes hetilap felkérést, hogy írjon riportot vagy cikket a spanyolországi bikaviadalokról – folytassa mintegy a Halál délután-t, mutassa be az olvasóknak, hogy ma, 1959-ben hol tart a bikaviadal sportja. Az 1959-es idény azért ígérkezett különösképpen alkalmasnak erre, mert Hemingway kedvence, Antonio Ordónez, ez a karcsú, szoborszerűen szép, hajlékony testű és biztos kezű, vakmerően és szenvedélyesen vívó fiatalember ezen a nyáron indult harcba a dicsőségért: párviadalra hívta ki sógorát, Luis Miguel Dominguínt, aki hat évvel volt csak idősebb Antoniónál, mégis bronzszobor áll már a saját birtoka udvarán, és olyan nagy sztár volt, annyi pénzt keresett a bikákkal, hogy már esztendők óta visszavonult életet élt. Hemingway beleveti magát a munkába. Ordónez csapatával járja a forró, nyári országutat, részt vesz az életükben, a matador öltöztetésének szent szertartásán, a viadal utáni nagy, felszabadult vacsorákon, ott van, amikor a bikákat válogatják, a kardokat köszörülik, és az orvossal együtt érkezik futva a kötözőhelyre, ha a bika szarva egy óvatlan pillanatban a matadorba fúródik. Újra riporter lesz. Újra hagyja magát elragadtatni a bikaviadal mitológiájától, elmerül a bajtársiasság, a férfibarátság titkolt érzelmességében, az állandó életveszély mámoros felfokozottságában. A Life eredetileg körülbelül kétéves cikket rendelt Hemingwaytől, ő a tizenkétszeresét szállította. Életében csak két részlet jelent meg belőle. Nem aratott sikert, s meg is tiltotta végrendeletében, hogy könyv alakban megjelenjék.

Sima levélként vagy utánvétellel nem postázok!
Köszi, csere nem érdekel!
Miskolcon személyes átvétel lehetséges!

© Ajus

Árverés kezdete: 2018. Ápr. 17. 21:47
Árverés vége: 2018. Ápr. 20. 21:47
Termék megtekintve: 489

Jennifer Blake: Harag és szenvedély

Erica Spindler: Egy fedél alatt - Tiffany 57.

Tiffany Szeress és Nevess 4. Stephanie Doyle Delores Fossen T. Wainsco

Joan Elliott Pickart: Mindenki egyért - Tiffany 100.

Gyönyörű LOVAS poszter 6. - Vadonat új!

Álomszép csiszolt fehér zafír köves aranyozott gyűrű - Vadonatúj!

Josie Metcalfe: Az első igazi - Szívhang 273.

Nora Roberts: Házi feladat

Amanda Quick: A zöld kristály

Francine Pascal: Kinek a pártján állsz?

Jessica Matthews: Az apai tekintély - Szívhang 105.

Jackie Collins: Hollywoodi pánik

Tiffany Különszám 1992/3 Nyár Frances West Lucy Gordon Jennifer Green

Tanuljunk könnyen gyorsan Spanyolul

Suzanne Carey: Érzéki kábulat - Tiffany 42.

Margaret Barker: Testestül-lelkestü l - Szívhang 125.

Michael Cordy: A halál árnyalatai

Maris Soule: A nagy hajsza - Tiffany 125.

David Lindsey: Nincs több esély

Catherine Anderson: Csillogás