Eugéne Le Roy: A REBELLIS | Termékkód: 468476 |
Kiadó: Európa, 1960
A hosszú időre elfeledett, de mostanában reneszánszát élő Le Roy a francia tájirodalom egyik legkiválóbb képviselője. Mint egész életművét, ezt a regényét is egyszerű parasztok tiszta érzelmeinek mély költőisége és a francia forradalmi irodalom legjobb hagyományai hatják át. A rebellis ? amelyből televíziós kalandfilm sorozat is készült ? viszontagságos korba, a múlt század első felébe, gyönyörű, félelmes természeti világba, a közép-francia erdővidékre vezeti olvasóját. A táj zordon szépsége egy megrendítő és fordulatosan megírt parasztlázadást foglal keretbe, és ezt a lázadást a drámai módon, önkezükkel igazságot szolgáltató zsellérek nemes bosszújának, egy fölgyújtott grófi kastélynak lobogó lángjai ragyogják be.
Illusztráció: Balogh László
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon, koránakmegfelelő, jó. Beltartalom: korát meghazudtoló, megkímélt állapotban. Bejegyzés-, és sárgulásmentes.
Terjedelem: 272 o.
Tömeg: 385 gr.
3533_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 03. 13:35 Termék megtekintve: 539 |