Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Művészet

Fél Edit: Magyar népi vászonhímzések Termékkód: 1062150919

Fixár: 1.000 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Dec. 22. 14:39
Eladó helye: Hódmezővásárhely
Szállítási díj: 500 Ft

  -xxxx- (0 )

Regisztráció dátuma: 2017.11.19.

Postaköltség a vevőt terheli a mindenkori postai díjszabás szerint!

Csomagolási költséget nem számolok fel!

A képen látható állapotban!

A vászonhímzések a magyar népművészet egyik sajátos ágát alkotják. A szűcs- és szűrhímzésektől, valamint a kerámiától és a bútorművességtől egyaránt eltérnek abban, hogy nem tanult mesteremberek készítményei. Asszonyi munka volt a hímzés, az otthon négy fala között készült, s elsősorban a házbelsőt volt hivatva díszíteni. Így nem is lett belőlük eladásra felkínált, vásári holmi.
A könyv tájékoztat az öltésformákról, amelyekkel e hímzéseket varrták: a motívumokról, amelyeket díszítőelemül használtak, továbbá a szerkesztési elvek rendszereiről, melyek nyomán a vászon adott részét díszítő szándékkal kivarrták. Végül stíluselemzések alapján meghatározza a magyar népi vászonhímzések lokális csoportjait.
A magyar gyűjtemények mintegy 30 000 tárgyak kitevő, nagyszámú anyagából 31 fekete-fehér és 22 színes kép, valamint 28 rajz ad ízelítőt három évszázad paraszti hímzésgyakorlatából.

A tartalom ép,tiszta , sértetlen.

Hódmezővásárhelyen vehető át személyesen!

Utánvéttel NEM postázok!

Több termék vásárlása esetén postaköltséget tud megtakarítani!!

Az aukció lejárta után a vevő három napon belül vegye fel velem a kapcsolatot!

Amennyiben a vevő egy héten belül nem jelentkezik vagy nem válaszol megkeresésemre negatív értékelés mellett semmisnek tekintem az üzletkötést!

Minden kérdésre szívesen válaszolok,ha azt licitálás előtt kapom.

Köszönöm, hogy megnézte az aukciómat!

Kérem tekintse meg a többi termékemet is!

Eladó helye: Magyarország Hódmezővásárhely (6800)
Szállítási díj: 500 Ft
Árverés kezdete: 2018. Nov. 22. 14:39
Árverés vége: 2018. Dec. 22. 14:39
Termék megtekintve: 142