Fodor József: EMBEREK ÉS ÁLLOMÁSOK | Termékkód: 1062056518 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1969
Ajánló: Fodor József új műve az Emberek a hőskorszakból címmel kiadott szépírói memoár folytatása és betetőzése. Az előbbi a nyilvánosság előtti pályakezdéstől, 1923-tól a harmincas évek elejéig terjed; az utóbbi az egyre sötétebb időktől ? a felszabadulás állomásain át ? napjainkig. Ahogy a szerző látja: ?Írók galériája vonul fel, akik először lépnek a színtérre; s a régebbiek, akik a legújabbakkal együtt folytatják pályájukat, vetítik elénk jövőjük perspektíváját. A harmincas évek magukban hordják a válságot: a politikában, társadalomban, irodalomban jelentkező roppant feszültségek a gátlástalan fasizmus légkörében éreztetik az elkövetkező háborút, szörnyűségeket.?
A politikai eseményekkel párhuzamosan rajzolja meg a szerző, mintegy jellemzésül, a kor szellemi arculatát, mozgását, irodalmi jelenségeit, részint hajdani publicisztikájára és verseire támaszkodva. Az események kerete a személyesen átélt történelem, s ami a szereplőket illeti: részben már az előző kötetből ismerősek. Kései magatartásukra azonban nem mindig jellemző, ahogy az előző részletekben megszoktuk őket. Mert az utóbbi idők ? ismét a szerző szavaival élve ? ?olyan döbbenetesek voltak, hogy emberek, írók gyakran nem várt arcukban mutatkoztak?.
Kötés, állapot: papírvédő: enyhén kopottas, belülről két helyen javított, polcképes. Kiadói egészvászon, úlszerű. Beltartalom: könyvtári könyv volt, jelzetekkel ellázva. Utolsó két lap haloványan pöttyös. Továbbiakban korának megfelelő, sárgilásmentes.
Terjedelem: 498 o.
Tömeg: 526 gr.
3921_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 11. 18:33 Termék megtekintve: 427 |