Franz Kafka: A KASTÉLY | Termékkód: 453826 |
Kiadó: Európa, 1979
Szező: Kafka, Franz
Ajánló: Josef K. a kastély új földmérője megérkezik a faluba, hogy tovább folytathassa útját a kastély urához. Arra azonban soha nem gondolt volna, hogy ezzel élete legnagyobb megpróbáltatásának néz elébe ? útját a kastélyhoz minduntalan akadályozza a falu népe, míg végül ő maga sem biztos benne, valóban várják-e odafönt. Vajon eléri-e célját? Az elidegenedés legnagyobb huszadik századi írójának egyik legismertebb és legjobb könyve A kastély.
Szerzője 1915-ben Fontane-díjat kapott, de igazán csak a halála után fedezte fel a művelt világ. Az igazi Kafka-reneszánsz főleg az emberiséget ért hatalmas megrázkódtatás, a II. világháború után érkezett el. E regénye 1941-ben Amerikában is megjelent.
Thomas Mann ekkor írta róla: ?Utal az isteni és emberi állapot között meglévő áthidalhatatlan szakadékra, melyet csak mágikus humorral lehet érzékeltetni.?
Fülszöveg: Kérem tekintse meg a képgalériát.
Kötés, állapot: papírvédő, hátlapnál egy helyen belülről javított, a továbbiakban korának megfelelő, jó, polcképest. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom teljesen új, újszerű, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 370 o,
Tömeg: 407 gr,
2742_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 13. 20:56 Termék megtekintve: 588 |