Frenyó Vilmos: REJTELMES-E A NÖVÉNYI ÉLET? | Termékkód: 428434 |
TERMÉSZETBÚVÁROK KÖNYVESPOLCA
Móra, 1977
Szerző: Frenyó Vilmos
Illusztráció: Varga Imre
Tartalom, ajánló: A mimóza levele összecsukódik ha megérintjük, pedig a növénynek sem idegei, sem izmai nincsenek. Számos virág rovarokat csal a belsejébe, hogy azután elfogyassza azokat, mint akárhány ragadozó állat. A növény csendes munkájával a napfény sugaraiból, a levegőből és a talajból cukrokat, vitaminokat képes előállítani. Mindezek tények, melyeket jól ismerünk. De vajon mi van a látszat mögött? Milyen folyamatok zajlanak le a növényben, míg a jelentéktelen magból pompázó virág lesz? Ilyen és hasonló kérdésekre ad választ dr. Frenyó Vilmos, a budapesti tudományegyetem professzora most második kiadásban megjelenő érdekes, gondolatébresztő könyvében. Sok kísérlettel, az oknyomozó detektív logikájával bizonyítja be a természet titkaira kíváncsi olvasóknak: nem is olyan rejtelmes a növényi élet.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kissé kopottas. + a kiadói egészvászon kötés, és a beltartalom, korát meghazudtolóan újszerű.
Terjedelem: 181 o.
Tömeg: 497 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.
1639_kar
Árverés vége: 2018. Máj. 30. 19:46 Termék megtekintve: 661 |