Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 29.

Frenyó Vilmos: REJTELMES-E A NÖVÉNYI ÉLET? Termékkód: 428434

Fixár: 540 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Máj. 30. 19:46

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

TERMÉSZETBÚVÁROK KÖNYVESPOLCA

Móra, 1977

Szerző: Frenyó Vilmos

Illusztráció: Varga Imre

Tartalom, ajánló: A mimóza levele összecsukódik ha megérintjük, pedig a növénynek sem idegei, sem izmai nincsenek. Számos virág rovarokat csal a belsejébe, hogy azután elfogyassza azokat, mint akárhány ragadozó állat. A növény csendes munkájával a napfény sugaraiból, a levegőből és a talajból cukrokat, vitaminokat képes előállítani. Mindezek tények, melyeket jól ismerünk. De vajon mi van a látszat mögött? Milyen folyamatok zajlanak le a növényben, míg a jelentéktelen magból pompázó virág lesz? Ilyen és hasonló kérdésekre ad választ dr. Frenyó Vilmos, a budapesti tudományegyetem professzora most második kiadásban megjelenő érdekes, gondolatébresztő könyvében. Sok kísérlettel, az oknyomozó detektív logikájával bizonyítja be a természet titkaira kíváncsi olvasóknak: nem is olyan rejtelmes a növényi élet.

Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kissé kopottas. + a kiadói egészvászon kötés, és a beltartalom, korát meghazudtolóan újszerű.

Terjedelem: 181 o.

Tömeg: 497 gr.

Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.

1639_kar

Árverés kezdete: 2018. Ápr. 30. 19:46
Árverés vége: 2018. Máj. 30. 19:46
Termék megtekintve: 661