Füsi József: BÚCSÚZOM, GARIBALDI | Termékkód: 432007 |
Magvető Könyvkiadó, 1961
Szerző: Füsi József
Ajánló: Füsi József 1958 januárjában húsz évi távollét után tért vissza imádott Olaszországába, s az ott töltött hónapok részletes naplóját adta ki a Tengeri szél (1959) című kötetében. Az utazás célja tanulmányút volt, adatgyűjtés egy készülő Garibaldi-könyvhöz. Az útinapló az adat feltérképezés krónikájánál jóval többet nyújtott: az olasz kisváros, az olasz család életén, hétköznapjain keresztül elénk tárult a műemlékek Olaszországa, Itália emberközelivé varázsolt képe. Az összegyűjtött anyag teljes feldolgozására Füsi Józsefnek már nem maradt ideje. A Garibaldi életét végigkísérő, trilógiának szánt mű első része készült el csupán. A posztumusz kötet Búcsúzom, Garibaldi címmel 1961-ben jelent meg.
Kötés, állapot: könyvtári egészvászon az eredeti borítója felragasztva. Az élek kopottak. Beltartalom: könyvtári jelzetekkel ellátott. Az 1 lap széle sárgult, de csak is azé. A Eovábbiakban jó, korának megfelelő állapotú kötet.A kép illusztráció.
Terjedelem: 230 o.
Tömeg: 261 gr.
1863_kar
Árverés vége: 2018. Szept. 13. 20:54 Termék megtekintve: 567 |