Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 19.

Gál György Sándor: EGY FAUN DÉLUTÁNJA - Claude Debussy életregénye Termékkód: 1062081863

Fixár: 340 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2018. Júl. 01. 20:29

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: Zenemű, 1974

Ajánló: Debussy regénye ez és egy örvénylő koré, mely életre hívta Claude Debussy zenéjét: a Pelléas szinte suttogva elmondott drámájának, A tenger gigászi természetképének, a Faun délutánja antikmodern álmának muzsikáját. Gál György Sándor új könyve zenetörténet és regény, történelem és jellemrajz: egy különös, bonyolult, ellentmondásos alkotószellem képe, egy léleké, mely szerelmből szerelembe, válságból válságba hányódik, ha valóban remekművet alkotott. Debussy keményen és szépítés nélkül kivésett arcéle mögött egy csodálatos kor rajzolódik ki: Monet és Baudelaire, Renoir és Mallarmé, Zola, France, Rolland, Clémenceau, Dreyfus, D'Annunzio, Jaur és évszázada és a vérözöné, melyet az első világháború zúdított az emberiségre. Gál György Sándor a muzsikus szakember biztonságával elemzi Debussy korszakos remekműveit, de rávilágít az alkotások emberi forrásaira is: szenvedélyre és csalódásra, szerelemre és haragos indulatra, elénk állítva a világpolgárt és a szenvedélyes franciát, aki a gall szellem tündérkertjét akarta újjáteremteni. A modern zene regénye ez és a modern művészé, aki az egyre hangosabb gépkorszak robaja közepette is arról énekel, amiről a klasszikusok: a bonyolult, kifürkészhetetlen csodáról: az emberről.

Kötés, állapot: papírvédő+kiadói egészvászon. Újszerű, polcképes, szakadás és kopásmentes. Beltartalom: bejegyzés, sárgulásmentes, újszerű állapotban. Összességében: ÚJSZERŰ kötet!

Terjedelem: 598 o.

Tömeg: 538 gr.

2104_kar-pótl-+1 az oldalon.

Árverés kezdete: 2018. Jún. 17. 20:29
Árverés vége: 2018. Júl. 01. 20:29
Termék megtekintve: 294