Gala Galaction: A RÉGI TÜKÖR | Termékkód: 1062125589 |
Kiadó: Kriterion, 1979
Ajánló: Gala Galaction lírai finomságú, a realista hagyományokat és a népköltészet mondavilágának fantasztikumát egyedi módon ötvöző elbeszélései a délvidéki román társadalom múlt századbeli világát, sajátos légkörét elevenítik meg. Hősei - legtöbbször kézművesek, parasztok, papok, kereskedők, szerzetesek - mintegy élet és halál, álom és ébrenlét határán lebegnek, tudatvilágukban a való élet nem válik el élesen a legendától és természetfölöttitől: valóság és misztikum itt még szerves egységbe olvad. A moralista alkatú író az erkölcsi és szellemi szépség védelmezője: a történelem, a természet és a legendák világa megannyi eszményi példát kínál számára, hogy ezek fényében elemezze kora erkölcsi hanyatlását, társadalmi ellentéteit, emberi gyengéit. Az önéletrajzi elemekkel át- meg átszőtt írások sajátos hangulatát nagymértékben fokozza a népnyelvre alapozott képgazdag, költői stílus.
Kötés, állapot: papírvédő hátlapjának felső éle kopott. Keménytáblás karton, újszerű. Beltartalom: újszerű.
Terjedelem: 167 o.
Tömeg: 254 gr.
Méret: 20 x 14 x 1 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint. Közepes botítékba belefér.
4521_kar
Árverés vége: 2019. Febr. 24. 13:12 Termék megtekintve: 203 |