Termék kategóriája: Könyv, Újság»Hobbi, szabadidő
Galántai Miklós - Tóth Imre: Hová, mit ültessünk? | Termékkód: 411913 |
Kiadó: Mezőgazdasági, 1971
Szerzők: Galántai Miklós, Tóth Imre
Fülszöveg, ajánló: Az elmúlt évek során számtalanszor fordultak hozzánk tanácsért: "Mit ültessek Balaton menti telkemre, nedves talajba? Milyen színes levelű növényekkel lehetne egész évben széppé, változatossá tenni a kertet?" Záporoztak a kérdések - mi pedig nem bírtuk a "szuszt" a válasszal. Inkább könyvet írtunk. Könyvünk két részből áll. Az egyik útbaigazít, a másik pedig részletesen leírja a szabadföldi dísznövények csoportjait. Az első rész kezdő fejezete megtanít a könyv használatára: hogyan kereshetjük ki az elültetni kívánt növényt, a második fejezet a nemzetközi kertészeti irodalomban használatos jeleket és rövidítéseket ismerteti. Olvasóink figyelmére itt számítunk a legjobban, ugyanis ezek olvasását gyakorolni kell. A következő fejezet a kívánt növény vagy növénycsoport kikeresésében nyújt segítséget. Az első kereső a növényeket egy- és kétnyáriakra, évelőkre, rózsákra, fenyőkre, lombhullató fákra és cserjékre csoportosítja. Ezek aztán tovább tagozódnak gyakorlati csoportokra, mint például: levelükkel díszítő egynyáriak, árnyéktűrő fák, cserjék. Kedves Olvasóink! A könyvbe belelapozva első érzésük talán az lesz, hogy ez nem más, mint száraz adatok tömege. Ha azonban egy kicsit tovább olvasgatnak, az adatok, a jelek beszélni kezdenek. Ne sajnálják a fáradságot. Az eredmény nem marad el.
Kötés, állapot: papírvédő élei kopottasak, kissé szakadozott. + Egészvászon: megkímélt, jó, mondhatni újszerű állapotban. Beltartalom: egyik lapél haloványan foltos, a továbbiakban korát meghazudtoló állapotban. Még a melléklete, jelmagyarázata is megvan!
Terjedelem: 298 gr.
Tömeg: 425 gr.
1288_kar
Árverés vége: 2019. Febr. 24. 13:27 Termék megtekintve: 814 |