Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Márc 21.

Gáll István: A NAPIMÁDÓ Termékkód: 456015

Fixár: 440 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 18 óra
2019. Ápr. 16. 18:08

440 Ft Villámár

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (140)

Kiadó: Szépirodalmi, 1970

Szerző: Gáll István

A szó igaz értelmében korszerű könyv: a jelen, félmúlt és a múlt, a különböző idősíkok egymásra fényképeződnek, összekapcsolódnak, hogy az író ennek az időjátéknak segítségével sugallja és ábrázolja főtémáját: a személyiségbe kövesedett régi rettenetek továbbélését, mai jelentkezését.

Juli, a gettóból megszökött kislány elvetődik egy vasúti pályaudvarra, ahol éppen zsidókat terelnek vagonokba. Juli apját már két hete elvitték. A tébláboló gyerek kiszemel magának egy fehér hajú katonát s nem tágít mellőle. Az őszülő nyilas kézen fogva vezeti haza az elcsavargott kislányt, de Nyuszi néni, a házmesternő nem hajlandó megismerni a gyereket, hanem elküldi a háztól s úgy próbálja elcsitítani lelkiismeretét, hogy az orosz fronton harcoló férje fényképét nyomja a kislány markába: Ha bajba kerülsz, mondd, hogy ez az apád! A felnőtt Juli gyakran visszatérő rémálma, hogy németek és vérebek üldözik. Robi, a férj, szereti Julit, s szeretné megismerni, megmenteni, megszabadítani az emlékeitől, a németektől, a kutyáktól... De semmi sem tudja az embert megváltani? Hogy túljusson a múltján? Gáll István regénye 1970-ben jelent meg először. A Kossuth-díjas író még élhetne. Most lenne 75 éves. Az ötvenes évek, a vaskor nagyerejű megjelenítője volt, akit saját sorsán is kipróbált az élet. A Napimádóban modern eszközökkel hitelesen, érdekfeszítően ábrázolja Juli életének negyedszázadát.

Kötés, állapot: papírvédő + kiadói egészvászon. A kötet kívül-belül új, újszerű állapotban. Korát meghazudtoló minőségű könyv.

Terjedelem: 215 o.

Tömeg: 223 gr.

3005_kar

Árverés kezdete: 2019. Márc. 17. 17:08
Árverés vége: 2019. Ápr. 16. 18:08
Termék megtekintve: 626

Csao Su-Li: LI JU-CAJ DALOCSKÁI

A. Vajner-G. Vajner: SÖTÉTBEN TAPOGATÓZVA

Bengt Danielsson: LÁZADÁS A BOUNTY HAJÓN

Hobby Elektronika 1991. július

Balázs Béla: LEHETETLEN EMBEREK

Nemere István: VADAK KÖZÖTT

P. H. Freyer: HALÁL A TENGEREKEN

Jeanne-Marie Joel: NYUGODJÉK BÉKÉBEN?

Családi Lap 2 db. száma _XXXIII évfolyam_1984 - GYŰJTŐKNEK!

Fodor András: SZÓLJ KÖLTEMÉNY (József Attila élete és költészete)

Dr. Kováts Ferenc: EGÉSZSÉGES ÉLET - DERŰS ÖREGSÉG

A MAGYAR TÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI 8. rész

FHM 2003 - falinaptár

GYÖNGY - 2003 szeptemberi és 2004 januári száma

Tecuceanu: D-237

Walter B. Gibson: CSODÁK KÖNYVE AVAGY VIGYÁZAT CSALÓK!

Leblanc: ARSENE LUPIN HERLOCK SHOLMES ELLEN-Mesterdetekt ív kisk. 7.

KÖSZÖNET A BOLDOG ÉVEKÉRT - Záray-Vámosi

Evelyn Marsh: A HALÁL KÉTSZER CSENGET

Kulcsár, Lackó: Magyarország megyéi és városai