Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Máj 24.

Gáll István: A NAPIMÁDÓ Termékkód: 456015

Fixár: 440 Ft
Árverés vége: +5 perc Lejárt
2019. Ápr. 16. 18:08

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: Szépirodalmi, 1970

Szerző: Gáll István

A szó igaz értelmében korszerű könyv: a jelen, félmúlt és a múlt, a különböző idősíkok egymásra fényképeződnek, összekapcsolódnak, hogy az író ennek az időjátéknak segítségével sugallja és ábrázolja főtémáját: a személyiségbe kövesedett régi rettenetek továbbélését, mai jelentkezését.

Juli, a gettóból megszökött kislány elvetődik egy vasúti pályaudvarra, ahol éppen zsidókat terelnek vagonokba. Juli apját már két hete elvitték. A tébláboló gyerek kiszemel magának egy fehér hajú katonát s nem tágít mellőle. Az őszülő nyilas kézen fogva vezeti haza az elcsavargott kislányt, de Nyuszi néni, a házmesternő nem hajlandó megismerni a gyereket, hanem elküldi a háztól s úgy próbálja elcsitítani lelkiismeretét, hogy az orosz fronton harcoló férje fényképét nyomja a kislány markába: Ha bajba kerülsz, mondd, hogy ez az apád! A felnőtt Juli gyakran visszatérő rémálma, hogy németek és vérebek üldözik. Robi, a férj, szereti Julit, s szeretné megismerni, megmenteni, megszabadítani az emlékeitől, a németektől, a kutyáktól... De semmi sem tudja az embert megváltani? Hogy túljusson a múltján? Gáll István regénye 1970-ben jelent meg először. A Kossuth-díjas író még élhetne. Most lenne 75 éves. Az ötvenes évek, a vaskor nagyerejű megjelenítője volt, akit saját sorsán is kipróbált az élet. A Napimádóban modern eszközökkel hitelesen, érdekfeszítően ábrázolja Juli életének negyedszázadát.

Kötés, állapot: papírvédő + kiadói egészvászon. A kötet kívül-belül új, újszerű állapotban. Korát meghazudtoló minőségű könyv.

Terjedelem: 215 o.

Tömeg: 223 gr.

3005_kar

Árverés kezdete: 2019. Márc. 17. 17:08
Árverés vége: 2019. Ápr. 16. 18:08
Termék megtekintve: 641