Germán Arciniegas: ELDORADÓ LOVAGJA | Termékkód: 448897 |
SZÁZADOK-EMBEREK
Kiadó: Európa, 1980
Szerző: Arciniegas, Germán
Ajánló: Eldorádó ? ahol egy talpig aranyporral borított király szertartásos fürdőben mossa le magáról sápadtan csillogó porruháját, de még a gyerekek is aranyröggel játszadoznak ?, a mesés új világi aranyország vérgőzös spanyol hódítók, balkezes német kalandorok képzeletét csigázta a XVI. század óta. Még a miénket, szelíd kései olvasókét is. Talán ezért bilincsel úgy le bennünket a kolumbiai Arciniegas egy regényes életű spanyol író-katona-felfedezőnek, Jiménez de Quesadának, Kolumbia meghódítójának drámai és fordulatos, olykor keserű-humoros sorsával. Az álmodozó Quesada ? bár kora keménykezű fiának igyekezett mutatkozni ? nem volt vérszomjas, mint Pizarro, sem taktikus, mint Cortés, hanem legalább annyira a toll és az ?igazság? megszállottja, mint kardé. Arniniegas arra is kísérletet tesz, hogy kimutassa: ez a hevülékeny és peches vitéz, aki úgy kirítt korából, és szakadatlanul szélmalomharcot vívott, talán? talán egy távoli rokona, Cervantes halhatatlan hősének, Don Quijoténak mintaképe volt.
Műfaj: történelmi regény, életrajz
Kötés, állapot: papírvédő, kopottas. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom, sérülésmentes, újszerűnek mondható állapotban.
Terjedelem: 305 o.
Tömeg: 318 gr.
2517_kar-3471_szil
Árverés vége: 2018. Aug. 22. 13:45 Termék megtekintve: 768 |