Germanus Gyula: ALLAH AKBAR! | Termékkód: 474651 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1987
Ajánló: Germanus Gyula 1934-ben hosszabb utazást tett a Közép-Keleten, s Allah Akbar! című könyvében számolt be útjáról. Ebben a méltán sikeres munkájában Germanus Gyula tudományos műnek, népszerűsítő irodalomnak, útirajznak, önvallomásnak, politikai esszének eredeti ötvözetét teremti meg. Elbeszéli arábiai utazásainak, mekkai zarándoklásának fordulatos történetét, olykor humoros, máskor csaknem tragikus, de mindig izgalmas úti élményeit, egyéni benyomásait, s közben sort kerít rá, hogy betekintést nyújtson az arab élet minden napjainak titkaiba, részletesen szóljon az arab népek múltjáról, műveltségéről, irodalmáról, vallásáról, lelkiségéről. Könyve - melynek első kiadása 1936-ban jelent meg - mit sem veszített aktualitásából, leírásai, megállapításai és analízisei ma is időszerűek. Fontos olvasmány mindazok számára, akiket Kelet őszinte, igaz ismertetése érdekel.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél enyhén kopottas, egy helyen belülről javított, polcképes. Kiadói egészvászon, teljesen új, újszerű. Beltartalom: bejegyzésmentes, megkímélt állapotban levő, fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet.
Terjedelem: 536 o.
Tömeg: 804 o.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint. Pécsen esetlegesen átvehető.
3658_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 08. 22:58 Termék megtekintve: 396 |