Gideon Hausner: ÍTÉLET JERUZSÁLEMBEN (Az Eichmann per) | Termékkód: 449056 |
Kiadó: Európa, 1984
Szerző: Hausner, Gideon
Ajánló: A könyv szerzője, Gideon Hausner, Izrael állam főügyésze volt 1961-ben, mikor Adolf Eichmannt, a második világháború egyik legnagyobb háborús bűnösét elfogták és Jeruzsálemben bíróság elé állították. Hausnert bízták meg az Eichmann-perben a vád képviseletével. E könyvében Hausner nemcsak Eichmann egy évig tartó perét írja meg pontosan és részletesen, hanem nyomon követi a vádlott előéletét, és széles távlatú körképet rajzol az iszonyatos német fasizmus szerkezetéről és működéséről, Hitler hatalomra jutásától kezdve a második világháború befejeztéig.
Gideon Hausner könyve szívszorító. megrázó olvasmány: népirtásról, a zsidókérdés ?végső megoldásáról?, több millió embernek hideg fővel, eleve elhatározott megkínzásáról, meggyilkolásáról számol be. Bár a szerző ritkán emeli fel hangját, maguk a bőségesen dokumentált tények is elegendők rá, hogy felidézzék azt az iszonyatos kort, amelyben egy szorgalmas, precíz német tisztviselő a fasiszta rendszer fanatikusaként millió és millió ember gyilkosává válik.
Az Ítélet Jeruzsálemben a náci, rasszista, fasiszta politika kórképe. E széles ívű történelmi visszatekintés napjainkhoz is szól, mert fontos szerepe van az újnáci, az újból éledező fasiszta politika elleni küzdelemben. Hausner könyve döbbenetes erővel világítja meg ezt a negyven év előtti korszakot, és választ ad René Cassin, a francia Nobel-békedíjas író kérdésére: ?Hogyan pusztíthattak el sokmilliónyi embert előre megfontolt szándékkal, a huszadik században, Európa szívében, az emberiség senkiföldjén??
Kötés, állapot: papírvédő, vonal szerűen pár helyen felhólyagosodott, enyhén kopottas. + Kiadói egészvászon új, újszerű állapotban. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes, megkímélt, korának megfelelő állapotban.
Terjedelem: 721 o.
Tömeg: 752 gr.
2566_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 05. 17:05 Termék megtekintve: 736 |