Giuseppe Tomasi di Lampedusa: A PÁRDUC | Termékkód: 461193 |
Kiadó: Európa, 1965
Sorozat: 5 VILÁGRÉSZ KÖNYVEI
Ajánló: A szerző dédatyját, a Tomasi di Lampedusa hercegi család utolsó "nagy" alakját mutatja be egyetlen regényében. A párduc - a regényben Salina hercege - életének és halálának bemutatása, a család ötven esztendőt felölelő krónikája sokkal több, mint egy olasz arisztokrata család hanyatlásának leírása: széles és sokszínű kép arról a hatalmas átalakulásról, amely lényegében Garibaldi partraszállásával kezdődött: ez jelezte, hogy a régi nagybirtokos arisztokrácia uralmát az újabb, frissebb polgárságé váltja fel. Salina herceg unokaöccse egy feltörő vagyonos polgár leányát veszi feleségül, az öreg herceg beletörődik a változtathatatlanba, és maga is az új rend mellett szavaz. Mély emberismeret, bölcs rezignáltság és fanyar öngúny jellemzi Lampedusa hősét - és ősét - akinek vonásai hihetőleg sokat örökítenek meg a szerzőéiből.
Kötés. állapot: papírvédő, éleknél szakadtas, kopottas. + Kiadói egészvászon, jó, újszerű, megkímélt. Beltartalom: korát meghazudtolóan újszerű, bejegyzés-, és sárgulásmentes állapotban.
Terjedelem: 316 o.
Tömeg: 300 gr.
3317_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 17. 18:11 Termék megtekintve: 777 |