Goethe J. W.: FAUST | Termékkód: 1062143172 |
Kiadó: Magyar Helikon, 1971
Fordította: Jékely Zoltán
Ajánló: Elmélkedésre, titkok megfejtésére szánt mű a Faust, nem a puszta szórakozást vagy a készen tálalt életbölcsességet kereső olvasónak való. Goethe maga is elismerte: sok mindent ?beletitkolt? (így mondta szó szerint: ?hineingeheimnisst") ebbe az "összemérhetetlen? egészbe, ebbe a hagyományos példák vagy merev műfaji szabályok közé nem kényszeríthető alkotásba. A Faust titkai sokfélék: a természet titkai, az ember titkai, a társadalom titkai. És Goethe személyes titkai. Ezek sem akármilyen titkok persze ? ezek is egy világba látó ember titkai. A Faust azonban mégsem titkoknak holmi rejtélyes kultusza, hanem éppen ellenkezőleg: az ember életre-halálra való viadala a titkokkal ? az emberé, aki megfejteni hivatott őket. A Faust a megismerés drámája ? a világot ésszel, érzékekkel megismerni vágyó emberé. Nem is ölthetett volna hát más alakot, csak ilyen ?összemérhetetlent?, amelybe beleépül a ?világ és az ember története is?.
Kötés, állapot: aranyozott kiadói egészvászon. Kívül-belül új, bejegyzés mentes állapotban.
Terjedelem: 184 o.
Tömeg: 225 gr.
Méret: 18,5 x 12,5 x 1 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás szerint. Ajánlott postakész borítékba belefér.
4681_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 08. 10:28 Termék megtekintve: 128 |