Gogol: HOLT LELKEK | Termékkód: 458670 |
Kiadó: Európa, 1977
Szerző: Nyikolaj Vasziljevics Gogol
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Ajánló: ?Holt lelkek? ? ízlelgeti az olvasó a címet, amikor először veszi kezébe Gogol halhatatlan alkotását. A cím mélyebb jelentéséről már az író életében is beszéltek, és Herzen szerint van benne valami, ?ami rémületet kelt?. Pedig látszólag oly egyszerű és áttekinthető minden. Csinos, ruganyozott csézáján egy ?nem túlságosan kövér, de nem is túlságosan sovány? férfi érkezik N. kormányzósági székhelyre, s ezzel kezdetét veszi a váratlan fordulatokban bővelkedő történet. Hivatalnokokat és földesurakat látogat sorra, s az utóbbiaknak üzleti ajánlatot tesz, amely szokatlanságával kibillenti őket a nyugalmukból. Ám Csicsikov bricskája nemcsak N. kormányzósági városkában és környékén kavarja fel a port? Erényekben nem éppen bővelkedő hősével együtt az író egész Oroszországot bejárja, és a legkülönbözőbb alakok sokaságát állítja elénk.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kissé kopottas, nyeregrész világosabb. Beltartalom: korát meghazudtoló, megkímélt állapotban. A kiadói könyvjelző-ajánlója is megvan.
Terjedelem: 366 o.
Tömeg: 417 gr.
3168_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 13. 18:48 Termék megtekintve: 509 |