Gonda Imre - Niederhauser Emil: A HABSBURGOK - Egy európai jelenség | Termékkód: 428628 |
Gondolat, 1987
Szerző: Gonda Imre, Niederhauser Emil
Ajánló: A Habsburgok évszázadokon keresztül fontos szerepet játszottak Európa történetében. Jelentőségüket, szerepüket azóta is vitatják, csodálóik és kérlelhetetlen ellenfeleik mindmáig vannak. A két kiváló történész, Gonda Imre és Niederhauser Emil nem csupán a család történetét írta meg, nem is a Habsburgok országainak részletes történetét, hanem azt vizsgálták korszerű szemlélettel és széles körű tájékozottsággal, hogy milyen szerepük volt a társadalmi haladás menetében és a nemzetközi viszonyok alakulásában. A külföldi könyvpiacok állandó slágerei a Habsburgokról szóló könyvek. Minden bizonnyal Gonda Imre és Niederhauser Emil modern szemléletű marxista feldolgozása rangos helyet vív ki a Habsburgokkal foglalkozó nem csekély számú könyv között.
A kötetet gazdag képanyag, s több genealógiai táblázat és részletes térképek egészítik ki.Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopott, halványan foltos. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzésmentes.
Terjedelem: 363 o.
Tömeg: 709 gr.
1647_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 02. 14:43 Termék megtekintve: 777 |