Graham Greene: SZEREPJÁTSZÓK | Termékkód: 455283 |
Kiadó: Európa, 1989
Sorozat: Graham Greene válogatott művei
Ajánló: Komédiások vagyunk valamennyien, mondhatja a drámai feszültséggel telített cselekmények során feledhetetlen alakjaival több ízben is a szerző. Magunk választjuk, vagy belekényszerülünk, de szerepet játszunk az életben, több-kevesebb szerencsével és következetességgel, amint ez színpadon általában történni szokott. Első ízben 1966-ban megjelent regényének szálait ezúttal egzotikus terepen, Haiti szigetén bonyolítja a világhírű író, és hűvös, okos, hősnek aligha nevezhető főszereplőjét első személyében, narrátorként számoltatja be a történtekről. Hűvös azonban az izgalmas légkörben egyes-egyedül az elbeszélő marad, csodálatos művészettel ábrázolt szerelmi viszonyában is tartva cinikus objektivitását. A többi, bravúrosan jellemzett figurát egytől egyig hit vagy cél hevíti, s velük illusztrálja Greene, hogy ma már elkötelezettség nélkül fehérnek, feketének egyaránt elképzelhetetlen az élete a föld minden pontján, s e regényével ismét a tőle megszokott nagy élménnyel ajándékozza meg az olvasót.
Kötés, állapot: papírvédő, enyhén kopottas. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom teljesen újszerű állapotban.
Terjedelem: 409 o.
Tömeg: 334 gr.
2936_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 05. 10:33 Termék megtekintve: 671 |