Greguss Ferenc: ELEVEN TALÁLMÁNYOK - Bevezetés a bionikába | Termékkód: 428419 |
TERMÉSZETBÚVÁROK KÖNYVESPOLCA
Móra, 1978
Szerző: Greguss Ferenc
Ajánló: Egyszerűbb lett volna csak azt a címet adni könyvemnek: Bionika. De ki ismeri ezt a szót? Még a könyvtárosok többsége is tanácstalan, ha ebből a témakörből keres valaki idegen nyelvű könyvet. Pedig ez a kifejezés találóan jelzi, hogy olyan tudományágról van szó, amely a biológia és a technika között teremt kapcsolatot. Igaz, maga a fogalom sem régi keletű. Noha a múlt század végén néhány műszaki alkotó már érdeklődéssel fordult a természet felé, a bionika csak akkor vált a tudomány világában is elfogadott kutatási irányzattá, amikor 1960 szeptemberében sor került az első bionikai konferenciára az Egyesült Államokban. Azóta a kutatások egyre lendületesebben folynak világszerte, és évről évre nő a tudományos közlemények száma. A bionika nézőpontjából az élővilág eddig ismeretlen részletei és jelenségei tárultak fel. Ahogyan A. I. Berg szovjet akadémikus megfogalmazta: ?A bionika feladata ? a biológiai objektumok kutatása azzal a céllal, hogy korszerűsítsük a jelenlegi technikai rendszereket, vagy újakat, még tökéletesebbeket alkossunk az eredmények felhasználásával.?
Illusztráció: Lőrincze Lajos
Kötés, állapot: papírvédő + kiadói egészvászon. Kívül-belül annyira újszerű, hogy korától függetlenül újnak mertem kategorizálni.
Terjedelem: 276 o.
Tömeg: 635 gr.
1637_kar
Árverés vége: 2018. Okt. 23. 20:04 Termék megtekintve: 697 |