HALHATATLAN SZERELMESEK I-II. / 19. századi elbeszélések | Termékkód: 477259 |
Kiadó: Európa, 1983
Szerkesztette: Borbás Mária
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat két kötete
Tartalom:
I. kötet:
? Johann Wolfgang Goethe ? Az új meluzina
? Charles és Mary Lamb ? Romeo és Júlia
? Stendhal ? A láda és a kísértet
? Alekszandr Puskin ? A parasztruhás kisasszony
? Nathaniel Hawthorne ? A derűdombi májusfa
? Hans Christian Andersen ? A fűzfa alatt
? Nyikolaj Gogol ? Májusi éjszaka vagy a vízbe fúlt leány
? Edgar Allan Poe ? Ligeia
? Alfred de Musset ? Tiziano fia
? Charles Dickens ? Bladud királyfi igaz históriája
? Theodor Storm ? Erdei tó
? Ivan Turgenyev ? Faust
? Gottfried Keller ? Falusi Rómeó és Júlia
II. kötet:
? Fjodor Dosztojevszkij ? Fehér éjszakák
? Wilkie Collins ? Ablakom
? Conrad Ferdinand Meyer ? Az amulett
? George Meredith ? Ople tábornok esete Lady Camperrel
? Nyikolaj Leszkov ? A hajművész
? Björnstjerne Björnson ? Veszedelmes leánykérő
? Thomas Hardy ? Hardcome-ék históriája
? Alphonse Daudett ? Az arles-i lány
? Giovanni Verga ? Az esküdtszék előtt
? Ambrose Bierce ? Egy férfi az ?orrlik?-ból
? Guy de Maupassant ? A tanyai lány
? Ion Luca Caragiale ? Minjoala fogadója
? Joseph Conrad ? Amy Foster
? Anton Csehov ? A léha asszony
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a feliratnál enyhén kopott, a továbbiakban JÓ állapotban. Beltartalom: lapszél néhol enyhén sárgult, megkímélt, korát meghazudtoló állapotban.
Terjedelem: 335 o.+ 333 o.
Tömeg: 305 gr.+ 305 gr.
1318_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 10. 18:25 Termék megtekintve: 637 |