Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland
H. G. Wells: KŐKORI TÖRTÉNET - Jack London: ÁDÁM ELŐTT | Termékkód: 431142 |
Móra, 1985
Két író, két kisregénye egybekötve!
Ajánló: ? Ug-lomi történetében Wells kamatoztatta természettudományos képzettségét , sok geológiai és őslénytani ismeretet nyújt . A történet az őskőkor első szakaszában játszódik , a neander-völgyi emberkultúrában , de a felvázolt földrajzi , éghajlati és élettani viszonyok alapján mindenképp az író által jelzett időpontnál korábban , az utolsó jégkorszak előtt , tehát 70-100 ezer éve . De nem is a tudományos pontosság és a hitelesség a lényeges , hanem az írói képzelet remeklése . Egyetlen figurába sűrítve ? mégis valószerű és meggyőző ábrázolásban ? látjuk itt azt a fejlődést , amelyet talán csak nemzedékek százain át tett meg az őskőkor embere . Ug-lomi a maga találékonyságával , nyughatatlan kiváncsiságával , képzelőerejével és bátorságával az örök emberi értékek hordozója , és a gyengéd , ugyancsak bátor és önfeláldozó Eudena méltó párja . ? ( Tótfalusi István : Kőkori történet )
? Az Ádám előtt tulajdonképpen darwinista regény , Darwin igazságának szépirodalmi bizonyítása akar lenni . Szerencse , hogy nem ez , nemcsak ennyi lett . Mert a könyv tudományos anyagának egyik részét azóta megcáfolta a modern kutatás ; másrészt megállapításaiban London nem mindig a tudomány szavát figyelte , hanem a maga mesélőkedvét . A könyv szerkezeti fogása például ? a faji emlékezés rendkivüli erejű feltörése ? nagyszerű írói ötlet , lehetővé teszi egy sereg bonyolultabb megfigyelés elmondását , módot ad a korszerűből egészen mai fogalmakba csapó stílus játsziságára , de ilyen fokon tudományosan aligha állja meg a helyét . Hiba volna azonban a könyv tudományosságát egészen elmarasztalni , hiszen Nagyfogú története mégiscsak az ember kialakulásának lényegében igaz szépirodalmi példázata ; vérbeli mese , a mesélés minden gyönyörűségével , a fantázia szabad játékával , jónak és rossznak igazán mesei szembenállásával . S ha mese is , robusztus , valóságízű mese ez a kis regény : igazi London-mű , írója hibáival és erényeivel . ? ( Szász Imre : Ádám előtt )
Kötés, állapot: Könyvtári úton egészvászon kötésbe átkötve, az eredeti fedlapokat sérülésmentesen felragasztották. Beltartalom: két könyvtári bélyegzővel ellátott. A papírminőség miatt a lapok nem hófehérek. Korának megfelelő, jó állapotú, masszív kötésű, antikvár kötet.
Terjedelem: 89 o. +109 o.
Tömeg: 214 gr.
1814_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 20. 18:33 Termék megtekintve: 588 |