Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Febr 18.

Harold Lamb: VILÁGHÓDÍTÓ NAGY SÁNDOR Termékkód: 427356

Fixár: 340 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Dec. 09. 10:51

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (350)

Kiadó: Gondolat, 1961

Szerző: Harold Lamb

Tartalom, ajánló: Nagy Sándor alakja egészen kivételes helyet foglal el az emberiség történelmében. Hatalmas birodalmakat hódított meg, és katonai géniuszát huszonhárom évszázad sem tudta elhomályosítani. De mégsem ebben rejlik igazi nagysága, hiszen a katonai hódítókat legfeljebb saját nemzedékük szokta a "nagy" jelzővel megajándékozni. A világtörténelem színpadán nem egy híres hadvezér szerepel azóta – Hannibal, Scipió, Attila, Napóleon – de ezek csak a csatatéren arattak babérokat. Makedoniai Alexandros másért lett a világ népeinek Nagy Sándora – azért mert mérhetetlenül nagyobb területekre vitte szét korának műveltségét, a hellén civilizációt, mint bárki előtte vagy utána az emberiség híres hódítói vagy felfedezői közül.

A könyvből megismerjük Alexandros üstökösszerű életpályáját – egy álmodozó, tudásra szomjazó ifjú makedón királyfi, Aristotelés tanítványa elindul, hogy feltérképezze és meghódítsa az ismerős sőt az ismeretlen világot, s tettei nyomán – eleinte maga sem veszi észre- megváltozik az emberiség civilizációjának arculata. S miközben az író rendkívül szuggesztív megjelenítő képességének segítségével fürkésszük a hadvezér, a felderítő, az álomvárakat ostromló és realitásokat villámgyorsan felismerő Alexandros életének külső és belső világát, egyúttal az ókori társadalmak hatalmas freskóképei is megelevenednek előttünk. Méltán állapítja meg Lamb egyik kritikusa, hogy ez a mű a Nagy Sándorról szóló hatalmas irodalomban is kiemelkedő helyre tarthat igényt.

Műfaj: történelmi redény

Kötés, állapot: kiadói félvászon, gerinc részben fakult, a  korának megfelelő. Beltartalom: az üres oldalak kötés felöli oldala, a kötés irányában halványan sárgult. A továbbiakban korát meghazudtoló, megkímélt állapotú antikvár kötet.

Terjedelem: 372 o.

Tömeg: 439 gr.

1578_kar

Árverés kezdete: 2018. Nov. 18. 10:51
Árverés vége: 2018. Dec. 09. 10:51
Termék megtekintve: 713

Viktor Fink: IDEGENLÉGIÓ

Zsolt István: FÉSZEKRAKÁS ÉSZAK-AMERIKÁBAN

Csendes Csaba: BOKRÉTA VOLT ROMÁNIA KALAPJÁN (Nadia Comaneci)

Szeressük egymást gyerekek - SERES REZSŐ és kortársai

Nemere István: ÉBREDÉS ELŐTT

H. G. Wells: A SZÍV TITKOS KAMARÁI

Zsigray Júlianna: UTOLSÓ FARSANG

Rácz: AZ ÁLLATVILÁG UTOLSÓ MENEDÉKEI - Három földrész nemzeti parkjai

Peter Lovesey: A HAMIS FELÜGYELŐ

Ruise: VÉSZHELYZET - Rejtélyes szülések- RITKA, ÚJSZERŰ!

Makkai Sándor: SÁRGA VIHAR

Walter B. Gibson: CSODÁK KÖNYVE AVAGY VIGYÁZAT CSALÓK!

PC GURU - 2005 - 10 db. száma - DARABONKÉNT IS! - Melléletek nélkül!

Illés László: FINOMMECHANIKAI ELEMEK II.

Kulcsár, Lackó: Magyarország megyéi és városai

Joyce Porter: DOVER MINDENT MEGOLD

Mág Bertalan: HISZÉKENY ÁLDOZATOK

A MAGYAR TÖRTÉNELEM NAGY ALAKJAI 3. rész

MAGYAR NYELV ÉS KOMMUNIKÁCIÓ / Munkafüzet a 9. évfolyam számára

Erdei Ferenc: VÁROS ÉS VIDÉKE