Az ingyenes aukciós piactér | 2018. Dec 18.

Harold Lamb: VILÁGHÓDÍTÓ NAGY SÁNDOR Termékkód: 427356

Fixár: 340 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Dec. 09. 10:51

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (474)

Kiadó: Gondolat, 1961

Szerző: Harold Lamb

Tartalom, ajánló: Nagy Sándor alakja egészen kivételes helyet foglal el az emberiség történelmében. Hatalmas birodalmakat hódított meg, és katonai géniuszát huszonhárom évszázad sem tudta elhomályosítani. De mégsem ebben rejlik igazi nagysága, hiszen a katonai hódítókat legfeljebb saját nemzedékük szokta a "nagy" jelzővel megajándékozni. A világtörténelem színpadán nem egy híres hadvezér szerepel azóta – Hannibal, Scipió, Attila, Napóleon – de ezek csak a csatatéren arattak babérokat. Makedoniai Alexandros másért lett a világ népeinek Nagy Sándora – azért mert mérhetetlenül nagyobb területekre vitte szét korának műveltségét, a hellén civilizációt, mint bárki előtte vagy utána az emberiség híres hódítói vagy felfedezői közül.

A könyvből megismerjük Alexandros üstökösszerű életpályáját – egy álmodozó, tudásra szomjazó ifjú makedón királyfi, Aristotelés tanítványa elindul, hogy feltérképezze és meghódítsa az ismerős sőt az ismeretlen világot, s tettei nyomán – eleinte maga sem veszi észre- megváltozik az emberiség civilizációjának arculata. S miközben az író rendkívül szuggesztív megjelenítő képességének segítségével fürkésszük a hadvezér, a felderítő, az álomvárakat ostromló és realitásokat villámgyorsan felismerő Alexandros életének külső és belső világát, egyúttal az ókori társadalmak hatalmas freskóképei is megelevenednek előttünk. Méltán állapítja meg Lamb egyik kritikusa, hogy ez a mű a Nagy Sándorról szóló hatalmas irodalomban is kiemelkedő helyre tarthat igényt.

Műfaj: történelmi redény

Kötés, állapot: kiadói félvászon, gerinc részben fakult, a  korának megfelelő. Beltartalom: az üres oldalak kötés felöli oldala, a kötés irányában halványan sárgult. A továbbiakban korát meghazudtoló, megkímélt állapotú antikvár kötet.

Terjedelem: 372 o.

Tömeg: 439 gr.

1578_kar

Árverés kezdete: 2018. Nov. 18. 10:51
Árverés vége: 2018. Dec. 09. 10:51
Termék megtekintve: 708

FOTÓ című havilap (1971) - januári száma - XVIII. évfolyam

Wodehause: FORDULJON PSMITHHEZ - Az angol humor egyik ékköve!

Hank Mitchum: LAREDO

SZÉP VERSEK 1974

Fligeauf Judit : A MENTŐAUTÓ ÁRNYÉKÁBAN - mentős élet mindennapjai

Móra Ferenc: ARANYKOPORSÓ

Robert Katz: HALÁL A KATAKOMBÁBAN

Biggers: A KÍNAI PAPAGÁJ - Mesterdetektív kiskönyvtár 2.

Hugo: A PÁRIZSI NOTRE-DAME

PC GURU - 2006 - 3 db. száma - DARABONKÉNT IS! - Melléletek nélkül!

Steven Spruill: FÁJDALOMCSILLAPÍTÓ - orvosi krimi

Ligeti Vilma: A GANGESZ PARTJÁN (Világjárók 66. )

Dubov: A szökés

Kovai Lőrinc: SPORT ÉS SZERELEM

G. V. Paczensky: . .. és jöttek a fehérek - a gyarmatosítás fél évezrede

KÖSZÖNET A BOLDOG ÉVEKÉRT - Záray-Vámosi

Sinclair Lewis: GIDEON PLANISH

Popmenyecskék és a Z'ZI LABOR (1987)

CSI Helyszínelők - Hideglelés - Las Vegas

Evelyn Marsh: HALÁLOS DÓZIS