Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 16.

Harold Lamb: VILÁGHÓDÍTÓ NAGY SÁNDOR Termékkód: 455151

Fixár: 360 Ft
Árverés vége: Lejárt
2018. Júl. 20. 20:24

  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (0)

Kiadó: Gondolat, 1980

Szerző: Lamb, Harold

Ajánló: Nagy Sándor alakja egészen kivételes helyet foglal el az emberiség történelmében. Hatalmas birodalmakat hódított meg, és katonai géniuszát huszonhárom évszázad sem tudta elhomályosítani. De mégsem ebben rejlik igazi nagysága, hiszen a katonai hódítókat legfeljebb saját nemzedékük szokta a "nagy" jelzővel megajándékozni. A világtörténelem színpadán nem egy híres hadvezér szerepel azóta ? Hannibal, Scipió, Attila, Napóleon ? de ezek csak a csatatéren arattak babérokat. Makedoniai Alexandros másért lett a világ népeinek Nagy Sándora ? azért mert mérhetetlenül nagyobb területekre vitte szét korának műveltségét, a hellén civilizációt, mint bárki előtte vagy utána az emberiség híres hódítói vagy felfedezői közül.

A könyvből megismerjük Alexandros üstökösszerű életpályáját ? egy álmodozó, tudásra szomjazó ifjú makedón királyfi, Aristotelés tanítványa elindul, hogy feltérképezze és meghódítsa az ismerős sőt az ismeretlen világot, s tettei nyomán ? eleinte maga sem veszi észre- megváltozik az emberiség civilizációjának arculata. S miközben az író rendkívül szuggesztív megjelenítő képességének segítségével fürkésszük a hadvezér, a felderítő, az álomvárakat ostromló és realitásokat villámgyorsan felismerő Alexandros életének külső és belső világát, egyúttal az ókori társadalmak hatalmas freskóképei is megelevenednek előttünk. Méltán állapítja meg Lamb egyik kritikusa, hogy ez a mű a Nagy Sándorról szóló hatalmas irodalomban is kiemelkedő helyre tarthat igényt.

Műfaj: történelmi redény

Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, a nyeregnél egy kisebb darab kiszakadt. + kiadói egészvászon, HIBÁTLAN.  Beltartalom:  korát meghazudtoló, megkímélt állapotú antikvár kötet.

Terjedelem: 461 o.

Tömeg: 509 gr.

2916_kar_1578_kar

Árverés kezdete: 2018. Jún. 20. 20:24
Árverés vége: 2018. Júl. 20. 20:24
Termék megtekintve: 529