Hector Malot: A TENFERÉSZ FIA | Termékkód: 468967 |
Kiadó: Móra, 1961
AZ ÉN KÖNYVTÁRAM
Az ifjúsági irodalom remekei c. sorozat kötete
Würtz Ádám rajzaival.
Ajánló: Hector Malot a francia ifjúsági irodalom egyik legjelentősebb írója. A tengerész fia című izgalmas és megható regénye a műfaj legjobb alkotásai közé tartozik. Romain, a regény főhőse, apja mesterségét szeretné folytatni. A tenger iránti szeretete és a kalandvágy hajtja. Édesanyja félti a tenger veszedelmeitől. Vándorlása során a fiú találkozik egy bölcs öregemberrel, egy vidám festővel, egy cirkuszi karavánnal, megszöktet egy oroszlánszelídítő kislányt és hajótörést szenved. Vajon a könyv végére tengerész lesz a fiúból? Jó szívvel ajánljuk ezt a regényt az érzelmeket és izgalmakat kedvelő könyvfalók-nak.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas, korának megfelelő. Lsd. képgaléria. Beltartalom: egy névbejegyzés, és az előzéklapon egy ajándékozási bejegyzés található benne. Továbbiakban korának megfelelő állapotú, antikvár kötet.
Terjedelem: 241 o.
Tömeg: 327 gr.
3572_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 12. 17:21 Termék megtekintve: 558 |