Hédervári: ÉVEZREDEK, VULKÁNOK, EMBEREK | Termékkód: 429127 |
UNIVERZUM KÖNYVTÁR
Kiadó: Kossuth, 1981
Szerző: DR. HÉDERVÁRI PÉTER
Részlet a bevezetőből: "E könyvben összegyűjtöttünk néhányat a Hawaii-szigetekről és az Új-Hebridákról származó, az indonéziai, az új-zélandi, a Costa Rica-i és más távoli tájakon született szép vulkán- és földrengéslegendák közül. [...] A könyv elsősorban ezeket a legendákat ismerteti, de, ahol lehetséges, igyekszik megadni a mítoszok tudományos magyarázatát is. Egyúttal arra is törekedtünk, hogy szóljunk a könyv tárgyát képező jelenségek szépirodalmi megjelenítéseiről is (ezért sok helyütt talál majd az Olvasó prózai és versidézeteket), sőt, néhol egy-két szóval a képzőművészeti ábrázolásról is említést teszünk. A lényeg azonban mégis a legendákon és népmeséken van."
Kötés, állapot: papírvédő éleknél kopott, a fedlap alján erősen szakadt + félvászon - JÓ -. Beltartalom: korának megfelelő, jó állapotban. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ!
Terjedelem: 310 o.
Tömeg: 797 gr.
1680_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 20. 20:18 Termék megtekintve: 680 |