Hegedűs Géza: A MILÉTOSZI HAJÓS | Termékkód: 454535 |
Kiadó: Móra, 1972
Az időszámításunk előtti V. század Görögországába, Athénba, az ókor világába vezeti ifjú olvasóit Hegedűs Géza. A görög-perzsa háborúk ideje ez: a halhatatlan Marathónnak, Leónidasz spártai király szállóigévé vált hősiességének, Miltiadésznak és Periklésznek, az ókori tudomány virágzásának kora. A regény a kis-ázsiai Milétoszban kezdődik. Két fiú sétahajózni indul, de a tengeren viharba kerül, és elszakad otthonától. Perzsiába jutnak, ahonnan csak esztendők múlva, élményekben gazdagon, kalandok sorozatán át kerülhetnek Görögországba. Csatákban, veszélyben, munkában és szerelemben, kémek üldözése és filozófiai viták, művészi élmények és világjárás közben bontakozik ki az olvasó előtt az emberiség ifjúkora.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon új, újszerű. Beltartalom: 63-96. oldalak pára nedvességet kaptak ezért kissé behullámosodtak (Nem foltosak.), a továbbiakban bejegyzés-, sárgulásmentes állapotban.
Műfaj: történelmi regény.
Terjedelem: 324 o.
Tömeg: 327 gr.
2858_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 06. 09:13 Termék megtekintve: 805 |