Henryk Sienkiewicz: ÖZÖNVÍZ I-II. | Termékkód: 1062115039 |
Kiadó: EURÓPA, 1981
Ajánló: Az ?Özönvíz ? Henryk Sienkiewicz trilógiájának arany alapja, középponti helyzetével ugyanakkor a szíve. Csupa lüktető ellentmondást foglal egybe és sugároz szét ez a ragyogó meseszövésű regény. Elemi erejű harangkongatása a történelem messzi mélyeiről is: értünk szól. A svéd-lengyel háború idejét, a XVII. század második felének észak-kelet-európai világát ismerjük meg lapjain. Nemzeti létükért küzdő vadromantikus és szelíden szenvedő hősök, bravúros hőstettek pengevillogásai sem szabadítják meg a nemzetet a végzet fenyegető árnyaitól.
Az eszményi szerelemben is a nagy megtartó erő árad, megváltást ígérve. Az egyéni sorsokat roppant eszmék hatják át ? magunkra ismerünk megannyi történelmi köntösben, páncélban-vértben. Csak bámulni tudom, mily sorsa van a világklasszikus könyveknek! Lenyűgőzően közelről érint bennünket kalandos meseszövésével és végső hitelű történeti díszleteivel is ez a nagyregény. Nem ér véget. Azért sem, mert egy trilógia centrumában áll és nem ér véget, mert hőseitől szinte úgy búcsúzunk hirtelen, hogy még ma, de ha nem, hát holnap viszontlátjuk egymást.
Kötés, állapot: papírvédő a I. köteten újszerű, a II. kötet éleinél kissé kopottas. + kiadói egészvászon, megvédett, jó, polcképes. + beltartalom: bejegyzés és törés mentes, korának megfelelő, jó.
Terjedelem: 611 o. + 572 o.
Tömeg: 1.050 gr.
Méret: 21 x 14,5 x 6,0 cm.
Szállítási költség: postai díjszabás v. MPL szerint.
4441_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 06. 17:21 Termék megtekintve: 225 |