Henryk Sienkiewicz: QUO VADIS | Termékkód: 448394 |
Kiadó: Európa, 1971
Szerző: Sienkiewicz, Henryk
Ajánló: Henryk Sienkiewicz (1846-1916) a századforduló talán legnépszerűbb lengyel prózaírója. A számos nyelvre lefordított Quo vadisért a szerző elnyerte az irodalmi Nobel-díjat.
Ez a lendületes regény az ókori Róma legkiszámíthatatlanabb uralkodójának, az őrült Nérónak a tombolásáról szól. Sienkiewicz a realista írásművészet legjobb eszközeivel ábrázolja a hírhedt pojáca és udvartartása perverz szórakozásait, nemtelen életformáját, az oktalan és eszeveszett keresztényüldözéseket, az Örök Város felgyújtását. Eközben nyomon követhetjük a gazdag patrícius, Vinicius és a keresztény hitet valló szép rabnő, Lygia megható és szomorú szerelmét.
Aligha véletlen, hogy e mű kiállta az idők próbáját, s mindmáig milliók kedvelt olvasmánya.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon. Kívül-belül korát meghazudtoló, megkímélt állapotban. Klasszikus, stabil kötésben.
Terjedelem: 593 o.
Tömeg: 593 gr.
2450_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 26. 09:42 Termék megtekintve: 755 |