Herman Wouk: ZENDÜLÉS A CAINE HADIHAJÓN | Termékkód: 455369 |
Kiadó: Zrínyi, 1969
Szerző: Wouk, Herman
Ajánló: Ez a könyv nem egy szokványos, régimódi zendülés históriája. Nem csattognak benne a kardok, nem verik benne vasra a kapitányt, és még a lázadóvá züllesztett, kétségbeesett matrózok is hiányoznak belőle. Ez mindjárt érthető, ha megtudjuk, hogy az eset 1944-ben történt, mégpedig az Egyesült Államok haditengerészetében. A vizsgáló bizottság zendülés címén javasolt vádemelést a résztvevők ellen, és az ügy úgy is vált ismeretessé az egész flottánál, mint a Zendülés a Caine hadihajón. Történetünk Willie Keithszel kezdődik, az ő személye szolgált ugyanis az események gyújtópontjául. Ne feledjük, a páncélszekrények nehéz ajtaja is egy apró drágakő csapágy körül forog.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, enyhé kopottas, felirat kopásmentes. Beltartalom: bejegyzés-, és kopásmentes, koránk megfelelő állpotban.
Terjedelem: 759 o.
Tömeg: 734 gr.
Szállítási költség: postai díjszbás és a vevő igénye szerint.
2948_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 14. 18:57 Termék megtekintve: 484 |