Termék kategóriája: Zene, CD»Hangszer
Hét húros Orosz gitárkülönlegesség 1955-ből, eredeti húrozással, gyá | Termékkód: 1062150267 |
Kellemes akusztikus hangzás.
7 húros midi méretű Orosz hangszer gitárvirtúózoknak.
Természetes fából, intarzia berakással, fém húrozással, manuális technikával készült pengetős hangszer az 1950-es évekből. A címkéjén alig láthatóan van egy 1955-ös bélyegző lenyomat.
Tökéletes patinás, ma is használható állapotban, eredeti húrokkal, különleges telt hangzással, a korából eredő apró felületi hibákkal, mint a képeken is látható.
Az orosz gitár egy héthúros gitárféleség, amely a 18 ? 19. század fordulóján tűnt fel Oroszországban. Első népszerűsítője, talán feltalálója is a cseh származású Andrej Szihra (1773?1850) volt, aki mintegy ezer darabot írt erre a hangszerre. Az orosz héthúros gitár a 19. századi Oroszországban messze elterjedtebb volt, mint a spanyol gitár. A század második felétől cigány románcok kísérőhangszereként vált népszerűvé.
Mivel nagyon régen volt használva a hangolása szükséges lehet, bár az Én fülemnek megfelel, de szállítás közben is elállítódhat.
Folk, vagy country zenéléshez akár zenekari használatra is megfelelő.
Gyűjteménybe, és ajándék gyanánt is kiváló választás.
Egyéb infó: Pengetős folk hangszer.
Jellemzők, méretek: kb. 93cm. hosszú, 34cm. széles dobbal.
Postaköltség: ha utalod az árát mindössze 1200Ft.
Post cost in europe, with bank transfer payment 25?.
Árverés vége: 2024. Máj. 13. 18:13 Termék megtekintve: 675 |