Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland
Heym: KERESZTESVITÉZEK I-II. | Termékkód: 306716 |
VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat
Kiadó: Európa, 1984
Szerző: Stefan Heym
Ajánló: Stefan Heym, a német irodalom nagy öregje az amerikai hadsereg katonájaként harcolt a hitleri csapatok ellen. Ebben a könyvében a második front élményeit dolgozza fel a normandiai harcoktól az Elba-parti találkozásig. A könyv lapjain végigvonul az amerikai katona sok-sok típusa, az üzletelő ügyvéd-alezredestől a német emigráns őrmesterig - és ki-ki másképp kerül ki a háború óriás kohójából, a német fasizmussal való találkozásból. A regény hőse keser?en döbben rá a valóságra: A fasiszták mindenütt közöttünk vannak.
A téma iránt érdeklődőknek kihagyhatatlan olvasmány!
Kötés, állapot: vászon kissé kopottas hatású, a nyereg világosabb, úgy mondanám, hogy napszítta. A II. kötet nyerge erőssebben kopott. Beltartalom: korának megfelelő.
Tömeg: 790 gr.
(617)kar
Árverés vége: 2018. Jún. 02. 11:28 Termék megtekintve: 850 |