Honoré de Balzac: ELVESZETT ILLÚZIÓK | Termékkód: 449109 |
Kiadó: Európa, 1984
Szerző: Balzac, de Honoré
Ajánló: ?Ennek az óriási és sajátos műnek a szerzője ? anélkül, hogy ő maga tudná, s akár akarja, akár nem, akár tetszik néki, akár nem ? a forradalmár írók hatalmas seregéből való. Balzac egy pillanatig sem tétovázik. A maga valóságában ragadja meg a modern társadalmat. Mindenkiről letép valamit, egyesekről az illúziót, másokról az álarcot, s mindenkiben felszabadít valamit, emezekben a jajkiáltást, azokban a reménységet. Ízekre szedi a bűnt, rostjaira bontja a szenvedélyt. Mélyen behatol az emberbe, feltárja a lelkét, a szívét, a zsigereit, az agyát, a mindnyájunkban örvénylő mélységeket. Szabad, és erőteljes természete adományaként, s e kor elméinek előjogával ? mi a forradalmakban éltünk, s tisztábban látjuk az emberiség célját, jobban értjük a gondviselés útját ?, Balzac mosolyogva és derűsen emelkedik e félelmes tanulmányok fölé, melyek egykor mélabússá tették Moliére-t, embergyűlölővé Rousseau-t.?
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas különös tekintettela nyereg feliratára, ill. a kötés foltos, különös tekintettel a hátlapra. Beltartalom: sárgulás-, és bejegyzésmentes, újszerű állapotban.
Terjedelem: 809 o.
Tömeg: 622 gr.
2576_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 30. 21:33 Termék megtekintve: 685 |