Horváth József-Nemes János: AZ UTOLSÓ SZÓ JOGÁN | Termékkód: 1062084813 |
Kiadó: Zrínyi, 1958
Ajánló: A könyv, amelyet kezében tart az olvasó, riportkönyv. E riportsorozatban a magyar történelem legsötétebb korszaka elevenedik meg. A felnőttek nemzedéke máig is borzadva és szégyenkezve emlékszik vissza 1944 végzetes hónapjaira s a drámai gyorsasággal pergő eseményekre. De a kulisszák mögött történetekből viszonylag keveset ismer. Az egyszerű emberek elől sűrű függöny takarta el a budai Várat, a kormánypalotákat, a nyilas hadiszállásokat, a náci követség épületének termeit, a kínzókamrákat s a tragédia megannyi boszorkánykonyháját. S túl a kortársakon ? azóta olvasóközönséggé serdült az ifjúság egy jelentős rétege, amely mit sem ismer e tragikus históriából. Márpedig érdemes megismernie. Az utolsó felvonás természetesen nem történelmi tanulmány, nem is az események krónikája. A riportázs eszközeivel él, a rohanó eseményeknek csak egy-egy drámai epizódját állítja reflektorfénybe. De azért arra törekszik, hogy az események és a párbeszédek tükrében, amelyeket jegyzőkönyvek, okmányok, vagy visszaemlékezések alapján rekonstruált, levéltárak, bírósági periratok, kancelláriai jegyzőkönyvek, s a kor más fellelhető forrásai segítségével állított össze ? megmutassa a nagy egészet, az összefüggéseket is.
Kötés, állapot: könyvrárilag újrakötött, félvászon, széleknél kopottas. Beltartalom: könyvtári jelzetekkel ellátva. Az első 3 oldal kissé foltos, a továbbiakban megkímélt állapotban. A kép illusztráció.
Műfaj: történelmi
Terjedelem: 526 o.
Tömeg: 393 gr.
4139_kar_pótl
Árverés vége: 2018. Aug. 26. 11:52 Termék megtekintve: 277 |