Hunyady József: A FEKETE LOVAG | Termékkód: 1062082343 |
Kiadó: Móra, 1976
Ajánló: Küsgergő dunaszentandrási parasztfiú. Szüleit a fél falu népével együtt lemészárolják a portyázó törökök, őt magát rabszíjra fűzik. Amikor Hunyadi János rátör a gyanútlan, elbizakodott dúlókra a tizenöt éves fiú véres bosszút áll a törökön. Hunyadi Jánosnak megtetszik a nyílt eszű és bátor legényke, apródjának fogadja az árvát, és magával viszi Vajdahunyadra. Ott barátságba keveredik Mátyás úrfival, a veres üstökű, kaján, izgága és agyafúrt fickóval, aki bevezeti hősünket a palotaélet rejtelmeibe. Küsgergő ellen apródi viszontagságai során vérforraló gaztettek sorát követi el Boromissza főapród, s bérelt csürhéje. Igazságtalan megcsapatás, sóbányában rabmunka, kóbor lovagkodás, komédiázás, gyilkos párviadalok és tömegverekedések, Marchiai Jakab inkvizítor keze közül való szabadulás és halálos szerelmek veszik kezdetüket, s érnek véget. Nándorfehérvár hősi védelme során rendeződnek s dőlnek el a sorsok. A hősök bátorsága útját állta a török hordáknak, és a Boromisszáéknak, és szerelmét is elnyeri főhősünk..
Kötés, állapot: Keménytáblás félvászon, kopottas, haloványan foltos. Lsd. képgaléria. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzésmentes, megkímélt.
Terjedelem: 450 o.
Tömeg: 460 gr.
4269_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 05. 19:06 Termék megtekintve: 351 |