Illés Béla: ÉG A TISZA | Termékkód: 408510 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1972
Szerző: Illés Béla
Tartalom, ajánló: 1929-ben írta Illés Béla az Ég a Tiszá-t, első nagy regényét, a Magyar Tanácsköztársaság 10. évfordulójára. Első kiadása a Szovjetunióban jelent meg, s ezt hamarosan számos újabb kiadás követte, a világ különböző tájain és nyelvein, többek között németül, franciául, kínaiul, lengyelül és törökül. Idehaza 1957-ben jelent meg első ízben az Ég a Tisza. A jelen kiadás itthon a nyolcadik. A regény történelmi anyagát a magyar kommunisták 1918-1921 közötti harcaiból merítette az író. Forradalom, emigráció, illegalitás - ez a történet külső kerete. A merészen rohanó, romantikus fordulatokban bővelkedő cselekmény a valóság hű tükre: ilyen volt, valóban ilyen a harcoló, elbukó, győző s végül illegalitásba kényszerült magyar kommunisták élete, sorsa: hányatott, nehéz és kalandos. Fegyelmezett, okos szavú, kemény munkások, nehéz életű, csendes parasztok, igazságkereső értelmiségiek, deklasszált elemek, megszállott rajongók, köpönyegforgatók, kalandorok, provokátorok és besúgók között kanyarog a regény főhősének, a szegényparasztból városi proletárrá, majd hivatásos pártmunkássá lett Kovács Péternek az életútja. Egy monstre-dráma zajlik a regény színpadán, úgy vagy majdnem úgy, ahogy a történelem színpadán lezajlott: a magyar kommunista párt megszületésének, első nagy győzelmének és első nagy próbatételének drámája.
Kötés, állapot: papírvédő - afelső él és a hátlap kissé kopottas. + félvászon - HIBÁTLAN -. Beltartalom: újszerű. JÓ ÁLLAPOTBAN!
Terjedelem: 618 o.
Tömeg: 556 gr.
1132_szil
Árverés vége: 2019. Márc. 14. 19:02 Termék megtekintve: 935 |