J. F. Cooper: NYOMKERESŐ | Termékkód: 456022 |
Kiadó: Móra, 1973
Szerző: Cooper, J. F.
Ajánló: A híres Hosszú Puska, akit az indiánok Vadölőnek is neveznek, ebben a regényben a Nyomkereső nevet viseli. Ő az, testestül-lelkestül, a delavár indiánok neveltje, Csingacsguk, a Nagy Kígyó elválaszthatatlan társa. Ezúttal egy fiatal leányt kalauzol a végtelen amerikai őserdőkön át, aki apjához igyekszik Oswego erődjébe. Útjuk kalandokkal teljes. Ellenséges indián csapatok elől menkülnek, rohanó hegyi patakokon úsztatnak le, kis fakéreg csónakjukon, s csak Nyomkereső és társai ügyessége, tapasztalata menti meg életüket. S mégis ez az őserdei út szinte semmiség azokhoz az izgalmas eseményekhez képest, amelyek az Ontario egyik elrejtett kis szigetén történnek velük, amikor árulás folytán váratlanul irokéz támadás éri őket.
Kötés, állapot: keménytáblás félvászon kötés, kopottas, korának megfelelő. Beltartalom: lapéleken egy halovány folt van, mely nem húzódik be az oldalakra. A továbbiakban, sárgulás-, és bejegyzésmentes állapotban.
Terjedelem: 272 o.
Tömeg: 337 gr.
3007_kar
Árverés vége: 2018. Máj. 28. 23:30 Termék megtekintve: 591 |