Jack London: A VASPATA | Termékkód: 413544 |
Kiadó: Európa, 1984
Szerző: Jack London
A VILÁGIRODALOM REMEKEI c. sorozat kötete
Tartalom, ajánló: Ez a regény a fiatalon elhunyt, kalandos életű, izgalmasnál izgalmasabb történeteket ontó író egyik leghíresebb műve.
A századelő imperialista Amerikáját mutatja be, de a realisztikus történet közben utópiává tágul, és látomásként közvetíti a munkásosztály eljövendő forradalmi harcait.
Különös fiatalember áll a történet középpontjában: egy munkásból a munkások harcainak vezetőjévé vált céltudatos, elszánt harcos, aki a maga erejéből magas fokú elméleti képzettségre tesz szert. Bár nézeteiben keverednek Marx, Nietzsche és Spencer filozófiai tanai, mégis a marxi alapok bizonyulnak a legerősebbeknek, az az, ami lankadatlan harcra ösztökéli. Elsősorban a környezetét, de mindenkit, aki vele kapcsolatba kerül ? így olvasóit is ? meggyőzi a Vaspata (a gazdagok uralma) kegyetlenségéről, tarthatatlanságáról. Izzóbb hevülettel talán még soha nem érvelt írás a világirodalomban a kapitalizmus pusztulásának szükségszerűségéről, az Emberi Testvériség Korszakának eljöveteléről.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, a nyereg enyhén kopottas, a továbbiakban jó, megkímélt állapotban. Beltartalom: az 1. üres lapon alig észrevehető helyen néhány, barnult pötty van. Egyébként, korát meghazudtoló állapotú, elnyűhetetlen kiadás.
Terjedelem: 262 o.
Tömeg: 263 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint
1312_kar
Árverés vége: 2019. Márc. 03. 16:59 Termék megtekintve: 857 |