Jadviga Dackiewicz: NAPÓLEON MÁSIK FIA | Termékkód: 431366 |
Kossuth Könyvkiadó, 1982
Ajánló: Azt, hogy ki volt Napóleon ?egyik?, illetve ?másik? fia, úgy tűnik, a törvényes származás döntötte el. A Sasfiók, a ?római király?, a reichstadti herceg nevét sokan hallották, Edmond Rostand drámája tette híressé. Az ő anyja Mária Lujza császárné. De volt az ifjan elhalt, a bécsi aranykalitkában élt Napóleon fiának egy bátyja is, Alexandre Walewski, igaz, ő nem ?törvényes? anyától, hanem Maria Walewskától, Bonaparte Napóleon ?lengyel feleségétől? született.
Jadwiga Dackiewicz, Walewski-életrajza ? látszólag ? történelmi és szerelmi regény, pedig hát nem az; minden szót, minden párbeszédet dokumentumok és emlékiratok sora támaszt alá.
A fiatal Walewski könnyedén forgolódott és csevegett Varsó, London és Párizs szalonjaiban, és ha először aranyifjúnak vélnénk, bizony tévedünk: Alexandre végtére is érett korában, a Második Császárság idején, Franciaország külügyminisztere lett. Regényes életútja, szerelmei és házasságai a fordulatokban gazdag könyv lapjain összefonódnak a múlt századi európai történelem nemritkán drámai eseményeivel.
Fülszöveg: Kérem tekintse meg a kinagyított 2. képet.
Kötés, állapot: kartonált papír, kissé kopottas, "polcképes". Beltartalom:: sárgulás-, és bejegyzésmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 277 o.
Tömeg: 305 gr.
1829_kar
Árverés vége: 2018. Jún. 26. 20:07 Termék megtekintve: 762 |