Jim Bishop: LINCOLN UTOLSÓ NAPJA | Termékkód: 448893 |
Kossuth Könyvkiadó, 1973
Szerző: Bishop, Jim
Ajánló: Jim Bishop amerikai újságíró 25 éven át gyűjtött anyagot a végzetes nap, 1865. április 14. történetéhez, némiképp eredeti módszerrel: külön noteszokba jegyzett fel minden apróbb-nagyobb adatot, amely Abraham Lincoln, az amerikai kabinet és megszámlálhatatlan kisember aznapi ?mozgására? utal. Az eredmény: színesen, óráról órára megírt történelmi dokumentumdráma, amelyben az áldozat és gyilkosa járja a maga útját, eltávolodnak egymástól, majd szinte kartávolságra kerülnek, végül John Wilkes Booth, Amerika bálványozott ripacsa ott áll két lépéssel az Egyesült Államok tizenhatodik elnöke mögött a Ford Színház páholyában ? és meghúzza a ravaszt. Felelőtlenség, kapkodás, zűrzavar, kósza hírek jellemzik Washington hangulatát az 1865. április 14-ről 15-re virradó éjszaka, immár világtörténelem.
Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált kötet.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, szakadt. + Kiadói egészvászon kötés és a beltartalom: korát meghazudtoló, sárgulás-, bejegyzésmentes, korát meghazudtoló állapotban. Az 1. kép illusztráció.
Terjedelem: 543 o.
Tömeg: 342 gr.
2514_kar
Árverés vége: 2018. Aug. 02. 19:21 Termék megtekintve: 462 |