Jiri Hanzelka-Miroslav Zikmund: A FEJVADÁSZOK FÖLDJÉN | Termékkód: 454246 |
Kiadó: Gondolat, 1959
Szerző: Hanzelka, Jiri és Zikmund, Miroslav
A kötet kihajható térképmelléklettel rendelkezik
Ajánló: Szinte hihetetlen, hogy napjainkban, amikor az emberi elme már a világűr leigázásán fáradozik, amikor az emberiség feszült érdeklődéssel figyeli a csillagok birodalmába felröpített műholdak és műbolygók sorsát, amikor az űrhajózás problémájának megoldása már küszöbön áll, amikor a tudományos felfedezések lépten-nyomon túlszárnyalják Verne és Wells legfantasztikusabb elképzeléseit ? még mindig élnek emberek a földtekén, akiket egy villanyégő, öngyújtó, villámzár vagy fényképezőgép bámulatba, sőt rettegésbe ejt. Ilyen emberekhez, az Ecuador járhatatlan őserdőit lakó suara indiánokhoz vezet a két világhírű, fiatal cseh utazó útja, amelyet latin-amerikai útirajzaik e harmadik kötetében örökítettek meg.
A szó szoros értelmében úttalan utakon törtet előre a Tátra Dél-Amerika nyugati partvidékén. A természet nem fukarkodik sem meglepetésekkel, sem különféle veszedelmekkel: útjuk hol az óriáshegység félelmes, ezer veszélyt rejtő, tátongó szakadékaiknak szélén, hol meg sivatagok homoktengerében kanyarog. Útközben több helyen is a Kordillerák vidékét időről időre oly könyörtelenül sújtó, rettenetes elemi csapások ? a földrengések ? szörnyű nyomaival találkoznak?.
Kötés, állapot: kiadói egészvászon, kopottas, foltos, különös tekintettel a hátlapjára. Beltartalom: korát meghazudtőló jó, modhatni újszerű, megkímélt állapotban. A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ! Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrált, album méretú antikvár kötet.
Terjedelem: 346 o.
Tömeg: 1.150 gr.
Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint. Pécsen esetlegesen átvehető.
2802_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 09. 10:46 Termék megtekintve: 745 |