Jókai Mór: A három márványfej | Termékkód: 1062146536 |
Köszönöm,hogy betekintett aukciómra,ajánlom figyelmébe többi termékemet is!
A mellékelt képek minden esteben az eredeti termékről készültek.
A fotókat szkennelt kép vagy fotó formájában töltöm fel.
Folyamatosan,heti rendszerességgel töltöm fel termékeimet,mely könyvekből,esetenként ezüst ékszerekből ,régi és újabb képeslapokból,papír régiségekből és régi bankjegyekből áll.
Ezek a termékek a család és az ismeretségi kör helyhiány miatt eladásra felkínált tételeiből áll.
Minden ajánlatot szívesen fogadok.
Kérdésekre igyekszem rövid időn belül választ adni.
A 16. században játszódó vadromantikus történet megírásához Jókai több írásbeli dokumentumot, szájhagyományt is felhasznált. Ezek egy raguzai szerzetes és két szerelmének történetéről szólnak. A cselekmény a dalmát tengerparton, Raguzában és környékén játszódik. Boboli János ? Raguza első polgárának fia ? megszökteti esküvőjéről egy gazdag fejedelem lányát. Ezért a lányt kolostorba zárják, ő pedig szerzetes lesz. A környező hegyekben élő warángok fejedelmének fiával és cinkosaival fölégetteti a lány vőlegényének várát, megöleti a férfiakat. A nőket, gyermekeket és a rabszolgákat a várból kivezető tekervényes alagúton keresztül kimenekíti. Ezekből új nemzetséget hoz létre, az uskókokat, s várost alapít Raguza szomszédságában Új-Jeruzsálem néven. Közben cselvetéssel kiszabadítja a kolostorból szerelmesét, s meghódítja a fejedelemasszony szívét is. Az új városba befogad minden elbukott kereskedőt, üldözött embert. Ellenpápát választanak, aki engedélyezi a papok házasságát, s a többnejűséget. Ő maga is együtt él szerelmével és a kolostor egykori fejedelemasszonyával. Később a raguzaiak ? Boboli apjának vezetésével ? elfogják, népét legyilkolják, Új-Jeruzsálemet rombadöntik, őt pedig feleségeivel együtt kivégzik.
A képen látható állapotban!
Hódmezővásárhelyen vehető át személyesen!
Postaköltség a vevőt terheli a mindenkori postai díjszabás szerint!
Minden kérdésre szívesen válaszolok!
Eladó helye: Magyarország Hódmezővásárhely (6800)
Árverés vége: 2018. Nov. 03. 19:36 Termék megtekintve: 107 |