Jókai Mór: MIRE MEGVÉNÜLÜNK -1865 | Termékkód: 405678 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1979
Tartalom, ajánló: Borongós, elégikus hangulatú mű - mondják a regényről. Mindenesetre nehéz kor, személyes hányattatások hatására íródott. 1860-61-ben rövid időre felcsillant a 48-as alapokon való kibontakozás reménye, de aztán föloszlatják az országgyűlést, s megújult dühvel támad föl az abszolutizmus, s meghasonlik az ellenállás. Jókai a politikai viszonyok romlását a saját bőrén is érzi: 1863-ban lapszerkesztőként börtönbüntetést szenved. A tragikus hangú történet ebben a légkörben fogant. Magában a műben olvashatjuk: Olyan időket élünk, amikor minden elmúló év utolsó napján felsóhajtunk: csakhogy vége van már! Okkal borongós tehát a Mire megvénülünk. De a borongós lélekállapotában sok minden feltárul az emberi kapcsolatokból, ami a lelkesültség állapotában homályba marad
Kötés, állapot: félvászon, ezüst nyomott betűkkel, él kissé kopott. Lapélek sárgultak. Az ár tükrözi a "hibákat". Korának megfelelő állapotban levő, "polcképes" kötet.
A KÉP ILLUSZTRÁCIÓ!
Ugyanezen könyvről van szó, papírvédő nélkül!
Terjedelem: 446 o.
Tömeg: 408 gr.
Pécsen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint.
894_szil
Terjedelem:
Árverés vége: 2019. Márc. 02. 19:07 Termék megtekintve: 905 |