Jókai Mór: RAB RÁBY /Magyar Klasszikusok-1956/ | Termékkód: 454888 |
Kiadó: Szépirodalmi, 1956
Sorozat: Magyar Klasszikusok
Ajánló: A regény tulajdonképpen szabad átírása Ráby Mátyás 18. század végi hivatalnok német nyelvű emlékiratainak, ám az önmagukban meglehetősen érdektelen irományból Jókai nemcsak vérbő romantikus történetet tudott formálni, de valamiképp a magyar történelem egyik legjelentősebb modell-regényét is megalkotta. Ráby Mátyás II. József felvilágosult, de nemzetellenes, így egyben magyarellenes politikájának híve, ezért szembekerül a nemzeti (de újításra képtelen) nemesi ellenállással. A klasszikus ellentmondás, haza és haladás antinómiája adja a regény igazi feszültségét és ezen az sem változtat, hogy utóbb a történeti kutatás kiderítette: az igazi Ráby egyszerűen szélhámos volt, beteges hazudozó és spicli.
? Mikszáth Kálmán mindenesetre úgy vélte, a Rab Ráby az a Jókai-regény, amelyet minden magyarnak a Biblia mellett kell őriznie. - Legeza Ilona ajánlója.
Kötés, állapot: Kérem tekintse meg a képgalériát. Kiadói egészvászon, kissé kopottas. Beltartalom: bejegyzés-, és sárgulásmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 507 o.
Tömeg: 598 gr.
2885_kar
Árverés vége: 2018. Dec. 30. 11:46 Termék megtekintve: 683 |