Jorge Amado: HOLT TENGER / AZ ÉJSZAKA PÁSZTORAI | Termékkód: 423737 |
Kiadó: Kossuth, 1973
Szerző: Jorge Amado
Tartalom, ajánló: A kötet két regényt tartalmaz. A Holt tenger története Bahiaban, az író kedves városában játszódik. Szereplői tengerészek, hajósmesterek, négerek, félvérek, csavargók, örömlányok. Főhőse Guma, a fiatal tengerész, aki tíz éves kora óta járja bárkájával a háborgó tenger vizeit. Felesége, a szép Lívia minden áldott nap aggódva várja, hogy hazaérkezzék istenkísértő útjáról. Guma erős, bátor, nagyszerű hajós, mégis beteljesedik végzete: Jemanzsá, a tengerek és bárkák úrnője, akit Zsanainának is neveznek, magával viszi távoli birodalmába.
A másik regény, Az éjszaka pásztorai ugyancsak Bahiaban játszódik. Az író három jellemző epizódot beszél el a kikötőváros lumpenproletárjainak életéből. Az első történet Bahia legismertebb nőhódítójának és hamiskártyásának, Martin káplárnak házasságáról, a második a néger Massu fiának furcsa keresztelőjéről, a harmadik a bahiai szegények viskóvárosának felépítéséről szól.
A sodró lendületű kópé-történetek nagy erejű társadalmi mondanivalót hordoznak. Az író úgy szórakoztatja olvasóit, hogy közben szuggesztív erővel felidézi a szegényeket felszabadító "szükséges csoda" törvényszerű eljövetelét. Amado színes, költői nyelve, gazdagon hangszerelt, balladai hangvételű történetei visszavezetnek a Steinbeck: Kedves csirkefogók-jában megismert és megszeretett környezetbe, s azok, akik szívesen olvasnak fordulatos kópés történeteket, jó szórakozást találnak benne.
Fülszöveg: Kérem tekintse meg a kinagyított 2. képet.
Kötés, állapot: papírvédő, éleknél kopottas, "polcképes". + Kiadói egészvászon, teljesen újszerű. Beltartalom: lapszélek sárgultak, bejegyzésmentes, megkímélt állapotban.
Terjedelem: 588 o.
Tömeg: 563 gr.
Pécsen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a Vevő igénye szerint.
67_kar_pótl-3643_szil
Árverés vége: 2018. Szept. 16. 19:45 Termék megtekintve: 728 |