Joseph Conrad: NOSTROMO | Termékkód: 468478 |
TENGERPARTI TÖRTÉNET
Kiadó: Európa, 1973
Ajánló: A Nostromo Conradnak talán a legidőtállóbb ? mindenesetre a legszínesebb, legizgalmasabb regénye. A történet egy képzeletbeli dél-amerikai országban, Costaguanában játszódik, és rengeteg szereplője van, a legkülönfélébb emberek: spanyolok, olaszok, indiánok, félvérek. De a legfontosabb szereplő talán egy ezüstbánya, amely valóságos mitológiai szörnyként befolyásolja minden ember s az egész ország életét. A szövevényes történet felépítésében Conrad már a XX. századi modern időtechnikát alkalmazza, és hasonlóképpen modern a lélekábrázolás is, amellyel az olasz Nostromo, az angol Gould és a többiek személyiségébe bevilágít.
Az először 1904-ben megjelent könyv azonban nemcsak irodalmi mérföldkőként jelentős, hanem ma is élvezetes olvasmány, és bepillantást nyújt egy forradalmakkal terhes, vajúdó világrész életébe és lelkébe.
Kötés, állapot: papírvédő, kopottas. + Kiadói egészvászon: polcképes, kopásmentes. Beltartalom: korának megfelelő, bejegyzés-, és sárgulásmentes állapotban. Lsd. képek.
Terjedelem: 532 o.
Tömeg: 519 gr.
3535_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 03. 13:20 Termék megtekintve: 523 |