Joseph Heller: A 22-ES CSAPDÁJA | Termékkód: 454350 |
Kiadó: Európa, 1977
Joseph Heller könyve Norman Mailer, James Jones, Irvin Shaw világhírű műveivel egyenrangú alkotás: a legjobb második világháborús regények egyike. Heller tétele, hogy a háború a legnagyobb őrültség, amit az ember valaha kitalált. s ezen az abszurd, ami csak történik, Sorra feltárulnak a hadat viselő amerikai társadalom ellentmondásai, amelyek közül a leglényegesebb, hogy Yossariannak és társainak, a Pianosa szigetén állomásozó bombázóegység pilótáinak igazi ellensége nem más, mint a saját parancsnokuk, aki a háborút remek alkalomnak tartja a saját karrierje előmozdítására. Yossarian keresztüllát a parancsnokok számításain, és elhatározza, hogy ezentúl csak egy dologra fog ügyelni: a saját testi épségére. Közben persze állandóan összeütközésbe kerül a felsőbbséggel, és folyton beleesik a 22-es csapdájába ... A 22-es csapdája abszurd, vad, őrült szatíra, amelynek olvasása közben az ember hahotázik és káromkodik.
Kötés, állapot: papírvédő, élinél kissékopottas és beszakadt. + Kiadói egészvászon, teljesen újszerű. Beltartalom: a kötet az előzéklapot követően "törött",, kötése kitűnően tart. A továbbiakban jó, bejegyzés-, és sárgulásmentes megkímélt állapotban.
Terjedelem: 667 o.
Tömeg: 589 gr.
2825_kar
Árverés vége: 2018. Júl. 09. 14:07 Termék megtekintve: 752 |