Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene
Juhász Előd: BERNSTEIN STORY | Termékkód: 434639 |
Zeneműkiadó, 1972
Szerző: Juhász Előd
Fülszöveg: Tüneményes, tipikus amerikai karrier története a ?Bernstein story?. A New York-i Brooklyn-híd alatt kezdődik, ahol Leonard édesapja, az újdonsült bevándorló halat tisztított napi egy dollárért. Hihetetlenül meredek út innen a Carnegie Hallig, az ifjúsági koncertek sok tízezernyi, a tv sokmilliónyi nézőjéig-hallgatójáig, akik csillogó szemmel, kipirult arccal lesik el a muzsikáló?magyarázó Bernsteintől a zene örömét. A West Side Story mintegy jelképes összekötő: témája-színhelye a nyomorúságos kezdetet, világsikere a pálya csúcsát jelzi. ?Leonard valóban leonardói reneszánsz jelenség: az általános művész, aki a zeneművészet minden ágát gyakorolja. Szimfonikus és opera dirigens, zongoraművész és jazz muzsikus, remek előadó, tanár és író, szimfonikus zeneszerző és a haladó amerikai musical stílusában Gershwin egyenes utóda. Nincsen olyan ága a zenének, amit ki ne próbált volna, és mindegyikben mester? ? írta könyvünk hőséről Rózsa Miklós. Ezt a sokoldalú művészportrét mutatja be Juhász Előd könyve, amelyet műjegyzék és képek sora tesz teljessé.
Kötés, állapot: papírvédő, fedlapnál egy beszakadás belülről javított, ez alig észrevehető, a hátlapnál kopottas.+ Kiasdói egészvászon, újszerű. Beltartalom: 4 lap éle kötészeti hibából adódóan nem lett levágva, a továbbiakban korát meghazudtoló újszerű állapotban. Sárgulás-, és bejegyzésmentes kötet.
Terjedelem: 175 o.
Tömeg: 223 gr.
2051_kar
Árverés vége: 2018. Nov. 06. 18:36 Termék megtekintve: 571 |